Stories | Stop Barnevernet

Stories

Vraťte nám naše děti!

Gabrielius - Lithuania

Sedmiletý Gabrielius B. byl své matce odebrán, protože měl mít špinavé oblečení a jeho matka kouřila, v případu nefiguruje násilí, alkohol, ani sexuální zneužívání a veškeré rozhodování je založeno na „pozorování“ Barnevernetu.

čtěte více

Daiane Alves Lopes - Brazil

Děti ji odebrali před více než rokem, neboť se sociální pracovníci domnívají, že jako dvacetiletá je na výchovu svých tří dětí příliš mladá. Daiane Alves Lopes čekala třetí dítě, zatímco už doma měla dvě malé, jedno dvouleté a jedno roční.

čtěte více

Amy Jakobsen Bjørnevåg - USA

Studenou sprchu norské nespravedlnosti ve formě krutého odebrání milovaného syna, který byl tehdy teprve19měsíční batole, zažila i Američanka Amy. "Tyler byl velice spokojené a šťastné dítě, spal dobře celou noc, vždy byl usměvavý a hodně aktivní.

čtěte více

Aiste - Lithuania

Malý chlapec pod krycím jménem Hans byl matce odebrán v roce a půl. Se synem se smí biologická matka vídat pouze třikrát do roka. Nesmí na něj hovořit rodným jazykem, vlastně i kdyby mohla, tak Hans už nerozumí, v pěstounské péči je pět let.

čtěte více

Denis a David - ČR

Na začátku stačilo nepodložené udání z mateřské školy a děti jí byly odebrány. Ačkoliv se obvinění neprokázalo, rodiče se už přes tři roky marně snaží získat děti zpět.

čtěte více

Maxine - Slovensko

Toto malé děvčátko Maxine odebrali v Norsku před dvěma týdny - jeden z rodičů má slovenské občanství, druhý norské. Hlavním důvodem je, že jeho maminka je neslyšící a dítě nemá s rodiči dostatečný oční kontakt...

čtěte více

Mansur Mahashev - Russia

Mansur Mahashev před několika lety našel azyl v Norsku, kde později založil svou firmu. Vychovává celkem čtyři děti, z toho dvě dcery z prvního manželství. Dívky tedy nežijí se svou biologickou matkou, ale s otcem, jeho druhou ženou a dvěma dalšími sourozenci.

čtěte více

Sagarika Chakraborty - India

Personál školky se domníval, že vztahy chlapce s matkou nejsou dobré, protože ho většinou vyzvedával pouze otec. Indická rodina navíc doma k pojídání svých tradičních pokrmů nepoužívala příbor, nýbrž vlastní ruce.

čtěte více

Halil Kiris - Turkey

Kiriş's 3-year-old daughter told her teacher at kindergarten about her dream influenced by the cartoon character the Hulk. The teacher interpreted the child's fantasy world in a paranoid way and called experts from the Barnavernet.

čtěte více

Bratři Hernehultovi - Švédsko

Eddie Hernehult, syn Švéda a Rumunky, byl 4. 11. 2013 svým rodičům odebrán, když mu bylo 14 let. Eddie je autista a trpí Ehlersovým-Danlosovým syndromem, který má za důsledek nedostatek kolagenu a příliš ohebné končetiny.

čtěte více

May Jensen - Norway

Tato malá holčička, byla odebrána a předána do pěstounské péče. Její matka May Jensen: hledám dívku, která je narozena 28.01. 93 v Bergenu v Norsku. "Jsi milována a máš velkou rodinu, chybíš nám.

čtěte více

Al Shereifi Abdul - Iraq

Girl 2 years and boy 9 months was taken to foster care 1,5 year ago. Since 20/11/2013 Al Shereifi Abdul and his wife can see them children just for two hours one in three months.

čtěte více

Marilene Lima - Brazilie

"Nutí mě jet přes celé Norsko, abych viděla své dcery, každá návštěva je totiž schválně jinde. Barnevernet funguje jako mafie, píši za děti falešné zprávy, vyhrožuje. Znám případ kdy odebrané dítě zemřelo a oni nakonec ještě řekli,

čtěte více

May Lund Nikolaisen - Norway

Způsob, jakým jí vzali syna, byl absolutně nelidský. Ihned po porodu si ji Barnevernet pozval na schůzku. Zatímco s May hovořili pracovníci sociálky, stihli už další kolegové syna odvézt z porodnice. Ve chvíli, kdy May zjistila, co se stalo utikala na taxika zpět za svým synem.

čtěte více

Julia Daiva - Lithuania

Julia a její muž B.V. už dva roky bojují o svého syna Edmunda , který jim byl odebrán pouhých pěti měsících na základě nepodloženého udání. Obvinění ohledně zanedbání péče či zneužívání, se neprokázalo.

čtěte více

Thomas Sutherland - England

Thomas-now

I am English but lived in Norway till I was 14. My parents got divorced in Norway. My mother was treated extremely unfairly (mainly as she had not assimilated to the culture as much as my father) during the custody battles and my father won custody of me. I was then kept from seeing my mother from 6-14. My father remarried a Norwegian lady shortly after the custody battle, and I was then forced to be as Norwegian as possible. I was not allowed to talk about my mother, speak English to my father etc.

Čtěte více

Siv Inger Moberg - Norway

Siv_inger_moberg_117407a

On January 22, 1984 there was a girl named Siv Inger Moberg born. Her parents were living together, the father is Swedish and the mother Norwegian. The father was well epxerienced with children  since he had adult children from an earlier relationship, Siv Inger was the mother’s first child.

All story

BRUROK FAMILY - Norway